Krokus Wellness

Studio Masażu
I Treningu Medycznego
Dla Kobiet

logo krokus wellness
krokus-wellness-bydgoszcz
CennikTreningi personalne w studio

trener-medyczny-bydgoszcz

Pragnę ruchem zmieniać jakość życia i funkcjonowania swoich podopiecznych, realizuję ich cele, pomagam w przywróceniu prawidłowych wzorców ruchowych, poprawić kondycję oraz wrócić do pełnej sprawności fizycznej i zdrowia. W sposób holistyczny dbam o dobrostan każdej z Was.

Przed rozpoczęciem treningu medycznego, przeprowadzam wywiad oraz wykonujemy testy funkcjonalne. Następnie dobieram odpowiednie ćwiczenia, obciążenie, ustalamy częstotliwość treningów. Plan treningowy układany jest indywidualnie, uwzględniając cele i potrzeby. Współpracuję z fizjoterapeutami różnych specjalizacji. Jeśli uznam, że jest taka potrzeba to skieruję do lekarza, fizjoterapeuty, dietetyka, psychodietetyka.

Czas trwania: 60 min

Trening idealny do zakupienia jako prezent, w postaci Vouchera podarunkowego.

zdrowy-kręgosłup-fordon

Jest to trening personalny, który obejmuje wywiad, diagnostykę funkcjonalną i trening. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie uwzględniając Twoje cele i potrzeby.

Trening "zdrowy kręgosłup" to zajęcia, przede wszystkim, dla kobiet pracujących przy biurku, spędzających dużo czasu siedząc lub stojąc, zmagających się z przewlekłym bólem pleców, również z rwą kulszową. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z masażem, dla uzyskania lepszych efektów profilaktyki bólu pleców.

Wskazania: bóle odcinka szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego kręgosłupa, dyskopatia, praca siedząca lub stojąca, wady postawy, przeciążenia mięśniowe, odczuwanie napięć w ciele, bóle głowy, zalecenie lekarza.

Czas trwania: 60 min

pilates-fordon

Trening Pilates to ćwiczenia, które łączą ćwiczenia oddechowe z ćwiczeniem mięśni dna miednicy, treningiem rehabilitacyjnym. Wzmacnia całe ciało, wpływa na poprawę postawy i sylwetki, koordynacji, równowagi, propriorecepcji. Działa profilaktycznie na bóle pleców, obniża stres. Rozwija świadomość ciała i umysłu, uczy poprawnych pozycji kręgosłupa podczas różnych ćwiczeń i aktywności. Ćwiczenia przeplatane są stretchingiem.

Trening wykonany ze zrozumieniem, skupieniem się na oddechu, w odpowiedniej modyfikazji ćwiczenia i w odpowiednim wzorcu ruchowym, jest bezpieczny dla każdego, również w przypadku dyskopatii.

Każde spotkanie poprzedzone jest wywiadem i testami funkcjonalnymi, ćwiczymy na matach a do dyspozycji mamy mały sprzęt pilatesowy. Pracujesz swoim tempem osiągając nieustający progres wykonywanych ćwiczeń.

Czas trwania: 60 min

trener-medyczny-bydgoszcz

Jest to trening personalny ukierunkowany na profilaktykę zaburzeń w obrębie stopy i stawu skokowego. Obejmuje wywiad i diagnostykę funkcjonalną. Ćwiczenia są dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę cel treningu i ewentualne zalecenia lekarza lub fizjoterapeuty. Ćwiczymy równowagę, koordynację, stabilizację stawu skokowego, wzmacnianie i rozluźnianie mięśni, propriorecepcję.

Nasze stopy pełnią ważne funkcje i nie powinniśmy o nich zapominać podczas treningów. Są podporą całego ciała, odbierają informacje z podłoża, umożliwiają nam przemieszczanie się, a także pełnią funkcję amortyzacyjną i regulującą temperaturę ciała. Ćwicząc dbamy aby zachować te funkcje jak najdłużej oraz, aby zapobiegać bólom i kontuzjom.

Wskazania: profilaktyka dla każdego; wady stóp: płaskostopie, stopy koślawe/szpotawe; występujące bóle stawów kolanowych, skokowych lub biodrowych; tendencje do częstych zwichnięć; brak stabilizacji.

Czas trwania: 60 min

trening-mięśni-dna-miednicy-fordon

Praca z dnem miednicy nie jest łatwa i jest bardzo intymna.

Jest to trening personalny, który na początku obejmuje wstępny trening sensomotoryczny czyli naukę świadomości różnych obszarów krocza poprzez świadome ich napinanie i rozluźnianie. Kolejnym etapem jest skoordynowanie skurczów mięśni dna miednicy z pracą mięśni brzucha i z oddechem.

Podczas treningów mamy do dyspozycji małe sprzęty fitness, np. małe piłki. Trening mdm to również ćwiczenia stabilizacji, oddechowe, funkcjonalne.

Pierwsze spotkanie poprzedza wnikliwy wywiad i testy funkcjonalne. Być może zamiast treningu, na początek będzie potrzeba rozluźnienia mięśni mdm lub zdjagnozowania większych dolegliwości - wówczas skieruję Ciebie do fizjoterapeutki uroginekologicznej. Polecam mgr Martynę Komendarską-Kilińską oraz dr Małgorzatę Sielską .

Czas trwania: 60 min

ćwiczenia-oddechowe-covid-fordon

Trening oddechowy to różne ćwiczenia oddechowe. Możemy połączyć je z ćwiczeniami relaksacyjnymi, technikami rozluźniającymi układ nerwowy i automasażem.

Typowe nawyki wskazujące na niewłaściwy wzorzec oddechowy to, między innymi, zbyt płytki i szybki oddech, oddychanie przez usta, częste wzdychanie, głośny oddech podczas odpoczynku, pociąganie nosem. Oddychanie zmienia się wraz z wahaniami nastroju, przeżywanymi emocjami, stresem.
W treningu ważna jest również psychosomatyka. Poszerzając maszą świadomość oddychania, łatwiej będzie nam nawiązać kontakt równoczesnie z ciałem i psychiką.

Wskazania: stres, depresja, permanentne zmęczenie, praca siedząca, przebyte choroby układu oddechowego, zalecenie od lekarza, migreny.

Czas trwania: 60 min

zdrowy-kręgosłup-fordon

Karnet na 4 treningi personalne w studio lub outdoorowe.
Treningi w studio trwają 60 min a outdoorowe 90 min.

Na trening personalny możesz umówić się z mamą, siostrą
lub koleżanką - wówczas kosztem dzielicie się po połowie!
(trening personalny DUO - tylko 2 osoby)

Karnety są ważne 30 dni od daty zakupu.

Zapoznaj się z regulaminem.

Polecam karnety na treningi również w formie vouchera podarunkowego.

Treningi personalne outdoorowe

nordic-walking-bydgoszcz-fordon

Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego - bez względu na wiek i kondycję. Nordic Walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach - przez cały rok.

Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

Trening Nordic Walking to nie tylko marsz z kijami ale również różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem kijów. Zajęcia ze mną zawsze zaczynają się rozgrzewką a kończą ćwiczeniami rozciągającymi, marsz natomiast przeplatany jest ćwiczeniami wzmacniającymi, koordynacyjnymi i innymi. Pracując indywidualnie, wspólnie ustalamy cel treningu i dobieramy ćwiczenia uzupełniające tak, abyś osiągała nieustający progres. Jest to świetny trening ogólnorozwojowy
dla każdego.

Czas trwania: 90 min

bungy-pump-bydgoszcz

To trening ze specjalnymi kijami, podobnymi jak do Nordic Walking lecz z wbudowaną amortyzacją i z gumami oporowymi, które dają nam opór 4,6 lub 10 kg. Jest to świetny trening siłowy i wytrzymałościowy.

Marsz z kijami BungyPump:

krokus wszechstronnie aktywizuje całe ciało (niezależnie od wieku i poziomu wytrenowania),
krokus wszechstronnie wzmacnia ciało,
krokus daje możliwość przeprowadzenia sportowego treningu funkcjonalnego,
krokus zużycie kalorii wzrasta o 77% (w porównaniu do zwykłego marszu).

Trening z BungyPump można przeprowadzić również na sali ćwiczeń.

Czas trwania: 90 min

Trening grupowy outdoorowy

nordic-walking-bydgoszcz-fordon

Trening grupowy Nordic Walking to nie tylko marsz z kijami ale również różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem kijów Nordic Walking, kijów Bungy Pump, gum oporowych i innego małego sprzętu treningowego. Zajęcia zawsze zaczynają się rozgrzewką a kończą ćwiczeniami rozciągającymi, marsz natomiast przeplatany jest ćwiczeniami wzmacniającymi, koordynacyjnymi i innymi, dostosowanymi do grupy.

Trening grupowy Nordic Walking odbywa się w każdą środę, o godz. 18:00. Spotykamy się u zbiegu
ul. Jasinieckiej i ul. Ciszewskiego w Fordonie, pod lasem. Warunkiem dołączenia do grupy jest znajomość prawidłowej techniki marszu. Jeśli jesteś po szkoleniu z instruktorem a Twoja kondycja pozwala na utrzymanie szybkiego tempa marszu, zapraszam do dołączenia. Jest to już grupa zaawansowana, utrzymujemy szybkie tempo marszu (cardio), dlatego nie mam możliwości tłumaczenia techniki od podstaw.

Czas trwania: 90 min

zdrowy-kręgosłup-fordon

Karnet na 4 treningi grupowe outdoorowe.
Każdy trening trwa 90 min.


Karnety są ważne 30 dni od daty zakupu.

Zapoznaj się z regulaminem.

Karnet na treningi grupowe również świetnie sprawdzi się jako preznt, w formie vouchera podarunkowego.

krokus-wellness-masaż

Wszystkie treningi personalne poprzedzone są wywiadem i przeprowadzeniem testów funkcjonalnych.

masażystka-fordon

Razem ustalamy cel treningów i planujemy kolejne spotkania tak, abyś osiągała nieustajacy progres
w dążeniu do celu.

Każdy rodzaj treningu będzie świetnym wyborem jako prezent, zakupiony w postaci vouchera podarunkowego.

Strona nie jest przeznaczona do oglądania w takiej rozdzielczości.
przewinięcie do góry
img ciasteczka

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Czytaj więcej...