Krokus Wellness

Studio Masażu
i Treningu Funkcjonalnego

Krokus Wellness

Studio Masażu
i Treningu Funkcjonalnego

krokus-wellness.pl separator

Bydgoski Klub Nordic Walking

logo Bydgoski Klub Nordic Walking

Nordic Walking to moja pasja od 2014 roku kiedy to mama przekonała mnie do tej formy aktywności. Ze względu na problemy zdrowotne spróbowałam marszu z kijami i go pokochałam. Jest to dla mnie komfortowa forma ruchu i jednocześnie sposób na relaks, na medytację w ruchu i na łonie przyrody. Zawsze marzyłam o pracy instruktora fitness ale nie było mi dane ukończyć żadnego kursu w tym zakresie ze względu na zamiłowanie do innej, ówczesnej pracy zawodowej. Zmiany jakie przyniosło życie w 2014 roku sprawiły, że postanowiłam zostać trenerem Nordic Walking. W lutym 2015 roku ukończyłam kurs i tak powstał Bydgoski Klub Nordic Walking. Jest to klub dla wszystkich pasjonatów Nordic Walking i innych zajęć prozdrowotnych. Jego oferta to przede wszystkim treningi Nordic Walking o różnym stopniu zaawansowania prowadzone zawsze w terenie, na świeżym powietrzu. Treningi organizowane są przez cały rok – bez względu na pogodę i porę roku.

Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek i kondycję. Nordic Walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

Zajęcia z kijami prowadzi Katarzyna Tyrzyk: Instruktor i Sędzia Nordic Walking, Instruktor Bungy Pump.

Treningi Nordic Walking trwają 1,5 godziny, zaczynają się rozgrzewką a kończą ćwiczeniami rozciągającymi. Marsz przeplatany jest ćwiczeniami wzmacniającymi i innymi, dostosowanymi do poziomu zaawansowania grupy.

Prowadzę sprzedaż detaliczną kijów Nordic Walking.

logo Bydgoski Klub Nordic Walking
krokus-wellness.pl separator

Jak przygotować się do zajęć?

obowiązuje strój sportowy, należy ubrać się stosownie do pogody,

obuwie również sportowe, najlepiej takie jak do biegania,

nie zabieramy ze sobą żadnych torebek, może być saszetka biodrowa (plecaki i torebki przewieszane przez ramię krępują ruchy i nie pozwalają na wykonanie prawidłowej pracy kończyn górnych podczas marszu),

wskazana mała butelka wody do picia,

w okresie jesienno-zimowym warto zaopatrzyć się w latarkę czołową,

jeśli nie posiadasz własnych kijów, istnieje możliwość wypożyczenia kijów na czas zajęć.

krokus-wellness.pl separator